لینک سازی صحیح در سئو :‌منظومه های لینک سازی

اصطلاح منظومه های لینک سازی ساخته و پرداخته ذهن من است از آنجایی که یکی از راهکارهای بدست آوردن فهرست لینک های سایت منظومه سازی و مصور کردن جریان لینک سازی به یک سایت و آن سایت به سایت های دیگر است. حال آنکه لینک سازی در نوع خود روش های گوناگونی دارد و از اصول خاصی پیروی می کند. به تصویر زیر که نگاه کنید متوجه می شوید یک سایت هدف ما چه مدلی از لینک سازی برای خود ایجاد کرده است . نقاط قرمز رنگ لینک های ۴۰۴ است و نقاط آبی رنگ لینک های ریدرکت شده است. این نقاط رنگی به غیر از سبز

می بایست در فرایندی جزئی تصحیح شوند تا همه اعتبار لینک سازی درونی یک سایت به درستی منتقل شود.

در تصویر زیر می بینید که در فرایندی تصحیحی و بسیار دقیق تمامی لینک سازی های اشتباه تصحیح گردیده اند و به درستی رفع شده است و همه نقاط در تمامی منظومه های لینک سازی به رنگ سبز در آمده است.

این نوع از تحلیل بسیار پیشرفته و بسیار زمان بر است اما لازمه یک سایت است که بتواند منظومه های لینک سازی درونی سایت خود را بشناسد.

 

۳ شیوه لینک سازی مفید برای وب سایت :

 1. تعیین وضعیت کنونی و شناسایی و تحلیل رقبا

  1. ابزارهای بسیاری برای شناسایی و تحلیل وضعیت کنونی لینک سازی سایت وجود دارد از ابزارهای تجاری گرفته مانند Ahrefs  تا ابزارهای رایگان مانند MOZ site explorer  و سایر ابزارهای رایگان که به شما شمای کلی سایت و وضعیت فعلی لینک های سایت اعم از تعداد بک لینک های ارجاعی به سایت و دامنه های ارجاعی به سایت را می دهند.
 2. تحقیق و توسعه تکنیک های لینک سازی

  1. لینک سازی در سایت دوستان و بکار بردن نام بردن :  سایت های بسیاری هستند که حاضر هستند بدون دریافت پول اقدام به نوشتن مطلبی در مورد شما بکنند و شما نیز در مورد ان ها حال با رعایت لینک یا بدون لینک این کار مفید برای ان ها می توانید انجام بدهید . بکار بردن نام بردن Mention شدن بسیار کاربردی است و هم به Brand Awareness  یا آگاهی برند کمک شایانی می کند.
  2. دایرکتوری ها و سایت های فهرست سازی از کسب و کار های محلی مانند یکسری سایت که در ایران وجود دارند و فعالیت اصلی ان ها ایجاد لیست از سایت ها با موضوعیت های مختلف است. سایت پیوندها و سایر سایت های مشابه نظیر آن هستند
  3. نقد و بررسی محصول : اگر محصولی دارید کاربران خود را سوق بدهید به نوشتن نقد در مورد شما و محصولات شما در سایت و همینطور گوگل مپ و سایر مسیرهایی که امکان آن وجود دارد .
  4. Guest Blogging  یکی از مرسوم ترین روش های لینک سازی رایگان است . البته گوگل مخالف لینک سازی به سبک نگارش مهمان  است که شما به صورت کامنت لینک سازی کنید و به صورت مهمان لینک خود را در سایت های مختلف بگذارید.  اما رعایت چند مورد می تواند به شما کمک شایانی کند . به جای لینک سازی حجمی در بخش نظرات و فیدبک سایت ها اقدام به نگارش بدون لینک و مطلب مفیدی بکنید که نام برند خود را در آن گذاشته اید نه اینکه لینکی به سایت خود داده باشید . این کار بسیار ناشیانه است که مثلا بنویسیم “سلام خیلی خوب بود به منم سر بزن” . یا حتی به صورت تجمیعی در سایت های دیگران اقدام به انتشار مطالب ضعیف و بی کیفیت بکنید در صورتی که نام و مشخصات شما قید نشده است و مدام هدف لینک سازی به سایت شما باشد.
  5. نگارش رپورتاژ ها : این کار بسیار مرسوم است که تنها راهبرد سئو کار ها مخصوصا ما که در گروه سئو نکست سین هستیم رپورتاژ است.  حتما مقاله و سیاست گذاری گوگل را در این لینک بخوانید که استفاده تجمیعی و بی تعادل از این ابزار منجر به فاکتورهای منفی در سایت شما می شود. گوگل مخالف رپورتاژ خبری پولی و مزاف است.
  6. لینک سازی با لینک های شکسته نیز از دیگر خطاهایی هست که می تواند به سئو سایت شما آسیب جدی بزند. چرا باید به صفحه ای لینک سازی کنید که آن لینک هدف شکسته و ۴۰۴ است و یا بعد از مدتی می شکند؟‌!
 3. یافتن هم پیمان های لینک سازی

  1. حتما به دنبال سایت های هم نام و هم موضوع باشید و به قولی آن سایت ها را به عنوان sister  خود اعلام کنید تا مطالب مفیدی در مورد هم دیگر بنویسید . در این حالت مطمئن خواهید شد که سایت های دیگر نیز به پیروی از این کار برند شما را آشکار خواهند کرد و موجب شناسایی برند و لینک شما می شوند. به عنوان مثال اگر در موضوع ورزشی هستید باید به دنبال سایت های هم هدف باشید.

 

 


منتشر شده

در

توسط