تبلیغات محتوایی در دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات محتوایی یکی از روش های اطلاع رسانی و خبررسانی و در انتهای مسیر اهداف آن تبلیغات است. یک کسب و کار چه به صورت آنلاین و غیر آنلاین حتما به دنبال تبلیغ خود است. اما روش های مختلفی برای تبلیغات وجود دارد . از تبلیغات بنری , بیلبوردی ,  روزنامه و … است .  تبلیغات محتوایی به معنای قرار دادن محتوای مورد نظر در سایر چارچوب های وب است.

وقتی صحبت از چارچوب های وب می شود یکی از رسانه های آن وب سایت است که خود شامل بخش هایی مانند خوراک خوان RSS های آن نیز می شود.  گاهی می شود محتوای دلخواه سایت خود را بصورت پیشنهادی در زیر مطالب وبلاگی سایر وب سایت های همکار قرار داد. فرض بگیرید اگر ما کسب و کار فروشگاهی داریم می شود در بخش مطالب نقد و بررسی سایر سایت ها به عنوان فروش مستقیم محصول محتوایی قرار بدهیم و از این طریق هم به میزان فروش خود بیافزاییم و هم به بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو SEO کمک کنیم.

سئو در دو بخش همواره دسته بندی می شود .  بخش اول و مهم آن فعالیت های داخل سایت on-page seo است و دیگر بخش مربوط به هرگونه فعالیت بیرون از سایت است و فارغ از تغییرات درون سایتی است که به آن off-page seo گفته می شود . در زمینه بیرونی سایت لینک سازی link-building seo  خیلی تاکید می شود. چراکه منابع تغذیه سایت از اعتباری می آید که سایت های دیگر به ما ارجاع میدهند.

 

 

در تصویر بالا می بینید که تعدادی از تبلیغات محتوایی آورده شده است. هر یک اشاره دارد به بخشی از اینگونه تبلیغات مانند تبلیغات در فهرست ها و جستجوهای کاربران تا محتوا اختصاصی رپورتاژ و ویجت های پیشنهاد محتوا که در بالای تصویر همچنین به خوراک خوان ها هم اشاره شده است.

در ادامه مطالب وبلاگ هر یک از این انواع محتواسازی و آگهی های تبلیغاتی محتوایی را مطرح می کنیم .

یادمان باشد حتی اگر کسب و کاری در حد و اندازه های دیجی کالا و برترین سایت های ایران داریم رساندن پیام درست به مخاطبین یک سمت داستان است و سمت دیگر استفاده از این سرمایه گذاری از طریق سئو کردن محتوای متنی و خبری است.

 

حال چگونه می توان یک مطلب را بهینه کرد و آماده موتورهای جستجو برای بالا بردن رتبه کلیدواژه ها کرد را در مطالب بعدی وبلاگ می نویسم .

 


منتشر شده

در

توسط