تاثیر وبلاگ نویسی بر سئو

سئو در یک کلمه یعنی محتوا و اگر بخواهیم آن را گسترش بدهیم می شود محتوای بهینه شده که بتوانیم در صفحات خود قرار بدهیم و به صورت طبیعی موتورهای جستجو در کمترین زمان ممکن آن را ایندکس و خزش کنند.  بهینه سازی وب سایت این روزها صاحبان بسیاری پیدا کرده است که ادعاهای عجیب و غریبی دارند و تصوری را ایجاد کرده اند که مردم فکر میکنند فردی که سئو کار است یعنی یکسری کلیدواژه به او داده می شود و او می برد با یکسری فعالیت های خارج از سایت کلیدواژه ها را با مقصد سایت هدف رتبه ۱ گوگل می کند.

این تعریف درستی از سئو  و علم کاوش اطلاعات نیست بلکه یک ترفندی برای جذب افراد و سودجویی محسوب می شود. وبلاگ نویسی شاخه ای است که بسیاری از سایت های بزرگ امروز مانند دیجی کالا روزگاری از آن شروع کرده اند و در واقع در سئو ما محوریت یک سایت را بخش اطلاع رسانی و منفعت عمومی آن می دانیم . اگر یک وب سایت در زمینه ی خاصی دارید و می خواهید مسیر موفقی را طی کنید من به شما توصیه می کنم حتما از مسیر وبلاگ نویسی حرکت کنید تا بتوانید بر پایه آن حجم زیادی از مطالب تخصصی ایجاد کرده و در رتبه های بالاتر قرار بگیرید.

اما وبلاگ نویسی به صرف نوشتن نیست . اینطور نیست که صفحه سفید ویرایشگر را باز کنیم و آن را با یکسری محتوای حتی خوب پر کنیم.  در هنگام نوشتن می بایست بسیاری از اصول نگارشی از نگاه یک سئو کار را رعایت کنید.

انتخاب کلیدواژه های هدف در عناوین و متون به نحوی که درشت نمایی و پیوندگذاری در آن متن رعایت شود از جمله اصول اولیه نگارش سئو محور است.  پیوند دادن به کلیدوازه های هدف یکی از ترفند های مهم است. تصور کنید شما می خواهید فروشگاه اینترنتی لباس را به قولی پروموت کنید آیا جز این است که باید در بخش وبلاگ خود به بخش فروشگاه سایت خود لینک بدهید به همین کلیدواژه ؟!

بنابراین سئو و نوشتن در وبلاگ اصولی دارد که پست های بعدی این وبلاگ با هم آن را مرور می کنیم . در ضمن اگر فرصتی باشد از این پس سعی می کنیم شنبه ها پادکستی در زمینه سئو با کمک یکی از کارشناسان خوب و همکارانم در زمینه سئو  و دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم .

 


منتشر شده

در

توسط