لطفاً شرکت را معرفی نمایید. حوزه فعالیت آن در چه زمینه ای است؟ همچنین سمت شما چیست و چند سال در این زمینه فعالیت دارید؟

شرکت نکست سین به عنوان یکی از بهترین و معتبرترین شرکت های تخصصی در زمینه سرچ مارکتینگ یا همان بازاریابی بر بستر موتورهای جستجو به شمار می رود که از ۳ سال گذشته در بازار ایران حضور فعال داشته است و در خدمت شرکت هایی مانند دیجی کالا ،‌ دیجی استایل ،‌ ال جی ،‌ پی اند جی( پمپرز) ،  ورزش۳ ،‌ تماشا ، کیلید ، بیمه ، روبان ، سداد ، چنگال و سایر برندهای معتبر و معروف ایران بوده است. سمت بنده (‌فرشاد غضنفری) در این شرکت هم بنیانگذار و مدیر فنی گروه بوده است.  سابقه من بیش از ۱۰ سال است که بیشتر آن صرف کدنویسی نرم افزارهای مدیریت محتوا بر مبنای زبان برنامه نویسی PHP و JS بوده است. سابقه کدنویسی بنده کمک بسیار مهمی در گرایش و موفقیت در زمینه دیجیتال مارکتینگ بوده است. چراکه بسیاری از مشکلات سایت های مهم نشات گرفته از مشکلات فنی است و رفع آن نیازمند دانش برنامه نویسی سطح بالا می باشد.


از چه زمانی فعالیت سئو در شرکت شروع شد؟ دلایل سمت گیری شرکت به سمت سئو چه بود؟ آیا در رفتار مخاطبین و مشتریان تغییری رخ داده بود؟

از ابتدای آغاز به کار گروه نکست سین مبنا و هدف اصلی تیم سه نفره اصلی فعالیت در حوزه موتورهای جستجو و پر کردن خلاء دانشی این زمینه بوده است. سعی تیم در این راستا این بوده است که بتواند بر دانش خود از طریق همکاری با گروه های برجسته بیافزاید. در ابتدا به دلیل مقاومت هایی که تیم های مشتریان داشتند کار بسیار چالشی و سخت جلو می رود اما بعد از ورود به پروژه و تعامل فنی و دانشی ،  افراد گروه به تفاهم در زمینه ارتقا سایت و برند می رسند و همواره موجب ایجاد یک اینرسی خوب میان مشتری و تیم نکست سین بوده است.


الزامات سئو از نظر شما چیست؟ (ابتدای کار)

مهمترین لازمه شروع فعالیت برای پروژه سئو داشتن یک تیم خوب است. تیمی که بتواند از پس رفع مشکلات فنی و محتوایی و حتی لینک سازی برآید. بسیاری از برندهایی که گروه نکست سین با آن ها افتخار همکاری داشته است دارای یک تیم خوب در زمینه های مختلف محتوایی و مارکتینگ بوده اند . نکست سین همواره سعی بر این داشته است که به رایگان افراد تیم مشتریان را آموزش بدهد و چه بسا این موضوع منجر به کم شدن وظایف کار ما نیز شده است و تیم ها با دانش کامل تری نسبت به فعالیت در موتورهای جستجو اقدام کرده اند.


سئو در شرکت شما شامل چه ابعاد و مراحلی می شود؟( از نظر سئو داخلی و خارجی )

ابعاد اصلی فعالیت در گروه نکست سین شامل سئو درون صفحه و برون صفحه می شود. البته این ابعاد بسیار کلیشه ای و کلی هستند و نمی توانند گویای همه  گستره فعالیت های سئو شوند. بطور مثال چطور می شود سئو فنی (‌ technical SEO )  را در این ابعاد گنجاند و یا سئو سوشال و …

مهمترین بعد در فعالیت های گروه تمرکز بر محتوای فعلی سایت و استراتژی مناسب برای تولید محتوای آتی سایت است. راهنمای تولید و جستجوی موضوعی از طریق نرم افزارهایی که گروه نکست سین آن ها را توسعه داده است بسیار به مشتریان در نوشتن محتوای مناسب کمک می کند.

به هیچ عنوان لینک سازی حجمی اهمیتی برای ما ندارد بلکه بسیار مخالف این موضوع هستیم که یک برند اقدام به چنین فعالیت هایی بکند و لینک سایت را در صفحات بی شمار خارجی قرار دهد تا از این طریق اقدام به کسب اعتبار برای برند خود در یکسری کلمات کلیدی بکند.


ادامه دارد….