انگولار به عنوان پلتفرم متن باز فرانت اند مبتنی بر تایپ اسکریپت است که این روزها در وب فارسی بسیار پر استفاده است. سایت های بسیاری به عنوان مشتری فعلی و گذشته گروه نکست سین از این فناوری استفاده می کنند. مانند سایت کیلید ، سایت چنگال ،‌ سایت بیمه و بسیاری از برندهای خوب دیگر.  اما یک وجه مشترک در میان همه این برندها وجود دارد. اشتراک در ضعف سئو مخصوصا در زمینه ایندکس گذاری قبل از شروع پروژه بوده است. این مشکل با راه حل هایی که گروه نکست سین برای این برندها عرضه کرده است رفع شده و اکنون این سایت ها در صدر نتایج گوگل در زمینه کاری خود هستند.

امروز فرصت رو خوب دیدم تا در مورد چالش تنظیم Goal  در گوگل آنالیتیکس در سایت های انگولار مخصوصا Angular universal  صحبت کنم. همانطور که می دانید صفحه گذاری در این فناوری به صورت solid  صورت نمی گیرد و صفحات به صورت مجازی Virtual  شکل می گیرند. از این رو زمانی که شما از صفحه به صفحه ی دیگر حرکت می کنید گوگل آنالیتیکس به درستی نمی تواند این صفحات را رصد کند و حرکت کاربران به صفحات سرور رندر شده را نمی تواند ببیند.

برخی از تکنیک هایی که می توانید برای این مشکل استفاده کنید استفاده کردن از کامپوننت های موجود برای NPM است که خوب در پروژه ای که ما  کار می کردیم بازهم مشکل پابرجا بود و فقط صفحات به صورت رفرش کامل در گوگل نمایش داده می شدند.

یکم عقب تر اگر شروع کنیم شما در نصب آنالیتیکس یا گوگل تگ منیجر اختیار کامل دارید اما پیشنهاد ما نصب تگ منیجر بر روی سایت است که خوب در دو بخش می بایست آن را قرار دهید.

راه حلی که در نهایت به آن رسیدیم استفاده از گوگل تگ منیجر و تعریف یکسری Trigger  درست برای خواندن DOM Ready و همراه با Event هایی بود که در ابتدا آن را در سایت فراخوانی کردیم .

 

 

Leave A Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *