تاثیر تبلیغات گوگل بر سئو سایت

این روزها که درگیر قرارداد و آموزش یکسری از افراد مرتبط با فعالیت های دیجیتال مارکتینگ هستم ,  سوالی ذهن اکثر این افراد را مشغول کرده است که چطور تبلیغات گوگل بر سئو سایت تاثیر می گذارد و آیا این تاثیر به شکل مستقیم خواهد بود یا خیر ؟.  پاسخ به این سوال با بررسی دو موضوع کلی قابل بیان است . ابتدا اینکه ماهیت کلی تبلیغات گوگلی را به عنوان SEA بشناسیم و بدانیم چطور و چرا باید دست به تبلیغات گوگل زد . سپس در بازه ای جمع آوزی و تحلیل اطلاعات این سرویس تبلیغات چه راهکارهایی برای استفاده از اطلاعات خروجی وجود دارد.

MOZ به عنوان یک سرویس خدمات و آموزش در زمینه سئو در پرسشی که در انجمن آن مطرح شده تاثیرات گوگل ادوردز را بر سئو سایت بررسی می کند. تا حدود زیادی من با پاسخ مطرح شده در این صفحه موافقم که تاثیر گوگل ادورز و تبلیغات گوگلی به صورت کنترل صفحه جستجو است. بطور مثال اگر شما در کلیدوازه ای مانند دیجی کالا در تمامی جستجوهای مطرح شده حضور دارید که می تواند شامل نقشه – عکس – ویدئو  و شبکه های اجتماعی است حالا با تبلیغ گوگل به نوعی از سئو می رسیم که به آن تصرف صفحه نتایج گفته می شود.

در کنار این موارد تبلیغات گوگل می تواند بشما اطلاعات ارزشمندی از آخرین جستجوهای مرتبط با گزارهای تبلیغی شما بدهد که کاربران در بین آن جستجو کرده اند. با تحلیل درست این گونه کلیدواژه ها شما قادر به نوشتن یک استراتژی خوب برای کسب و کار خود می شوید.

پس در پاسخ به سوال بالا که تاثیر تبلیغات گوگل را بر سئو سایت را جستجو می کند می بایست گفت به صورت مستقیم نباید تاثیری داشته باشد چراکه این کار با قوانین خود گوگل در تناقض است اما به صورت غیرمستقیم می تواند تاثیرات خوبی بر آگاهی عمومی و ایجاد استراتژی سئو داشته باشد.

در انتها توصیه می کنم این مقاله بلند را در زمینه تاثیرات تبلیغات گوگل بر سئو سایت است را مطالعه کنید.

 

شما می توانید سوالات مربوط در زمینه سئو را مطرح کنید تا با هم به بحث بنشینیم.

 


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *