مدیریت برند در سئو : چگونه رتبه کلیدواژه های مرتبط با برند را در گوگل ارتقا دهیم ؟

مدیریت برند در سئو

اگر ترافیک یک سایت را به چند دسته اصلی ترافیک های مستقیم ، ترافیک از موتورهای جستجو ، ترافیک از سایت ارجاع دهنده و شبکه های مجازی و … تقسیم بندی کنیم. شاید بتوان به جرات بیان کرد که مهمترین بخش و بالاترین سهم را موتورهای جستجو و در اصلاح ترافیک ارگانیک در بردارد.  اولین تجربه کاربری یک کاربر از برند شما به صورت عام از طریق موتورجستجو روی میدهد نه از به صورت مستقیم از سایت شما. پس چگونه دیدن شدن در موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردار است. همراه داشتن قابلیت تاثیر بر اولین برخورد کاربر با برند می تواند موجب شود تا در زمینه رشد درک مشترک میان شما و کاربران پیشرفت چشمگیری داشته باشید. در این مقاله سعی ما این هست که بتوانیم یکسری از تکنیک هایی را گردآوری کنیم که می تواند در برندسازی و مدیریت اعتبار در سئو نقش بسزایی داشته باشند و چهره نمادین شما را در این بخش از فضای دیجیتال تحت تاثیر قراردهد.

 

تاثیر برندینگ در موتورهای جستجو

تجربه کاربری اکثر بازدیدکنندگان یک سایت معمولا آن چیزی است که در صفحه نتایج موتورهای جستجو مانند گولگ مشاهده می کنند. از این رو بسیار پر اهمیت است که قبل از چیز دیگری برند شما در گوگل در ابتدای نتیجه جستجو قرار بگیرد.  به عنوان مثال به یک پروژه سه ماهه سئو بر روی یک برند نمونه نگاه کنید:

و یا یکی از نمونه های خوب وب فارسی صفحه برند دیجی کالا است :

 

گراف دانشی چیست ؟

  • knoweldge graph همانطور که در تصویر مربوط به برند دیجی کالا است مربوط به فیدبک ها یا همان بازخوردهای هوش مصنوعی موتورجستجوی گوگل است. مخزن دانشی گوگل اقدام به جمع آوری داده های ازهم گسسته می کند و آن ها را به صورت یکپارچه در سایدبار یا به صورت کارت ها و فیدبک ها در موقعیت صفر نتایج خود نمایش می دهد.

تاثیر ویکی پدیا در برندسازی دیجیتال

  • ویکی پدیا فارسی نقش برجسته ای در زمینه برندسازی و ایجاد فیدبک و گراف دانشی گوگل دارد.

منتشر شده

در

توسط

برچسب‌ها:

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *