۵ مرحله مهم برای بلاگ نویسی مناسب سئو سایت

سئو در یک کلمه یعنی محتوا و اگر بخواهیم آن را گسترش بدهیم می شود محتوای بهینه شده که بتوانیم در صفحات خود قرار بدهیم و به صورت طبیعی موتورهای جستجو در کمترین زمان ممکن آن را ایندکس و خزش کنند.  بهینه سازی وب سایت این روزها صاحبان بسیاری پیدا کرده است که ادعاهای عجیب و غریبی دارند و تصوری را ایجاد کرده اند که مردم فکر میکنند فردی که سئو کار است یعنی یکسری کلیدواژه به او داده می شود و او می برد با یکسری فعالیت های خارج از سایت کلیدواژه ها را با مقصد سایت هدف رتبه ۱ گوگل می کند.

تعریف سئو خوب

این تعریف درستی از سئو  و علم کاوش اطلاعات نیست بلکه یک ترفندی برای جذب افراد و سودجویی محسوب می شود. وبلاگ نویسی شاخه ای است که بسیاری از سایت های بزرگ امروز مانند دیجی کالا روزگاری از آن شروع کرده اند و در واقع در سئو ما محوریت یک سایت را بخش اطلاع رسانی و منفعت عمومی آن می دانیم . اگر یک وب سایت در زمینه ی خاصی دارید و می خواهید مسیر موفقی را طی کنید من به شما توصیه می کنم حتما از مسیر وبلاگ نویسی حرکت کنید تا بتوانید بر پایه آن حجم زیادی از مطالب تخصصی ایجاد کرده و در رتبه های بالاتر قرار بگیرید.

۵ مرحله مهم برای بلاگ نویسی مناسب سئو سایت :

 

اما وبلاگ نویسی به صرف نوشتن نیست . اینطور نیست که صفحه سفید ویرایشگر را باز کنیم و آن را با یکسری محتوای حتی خوب پر کنیم.  در هنگام نوشتن می بایست بسیاری از اصول نگارشی از نگاه یک سئو کار را رعایت کنید.

 1. تحقیق کلیدواژه های هدف

  تحقیق کلیدواژه های هدف می بایست از طریق نرم افزارهای لغت یاب مانند KWfinder و یا سایر سامانه های هدف در زمینه تحقیق کلیدواژه ای صورت بگیرد. ابتدا شما باید بدانید دقیقا برای یک کلیدواژه چه LSI ها و Longtails هایی وجود دارد. این دو اصطلاح راحتما به صورت یک پست جداگانه در وبلاگ مطرح می کنیم. شما همچنین می توانید از گوگل ترندز استفاده کنید و بتوانید به تحقیق کلیدواژه های مرتبط با کلیدواژه ی مرکزی خود بپردازید.  از این رو که کافی است یک کلیدواژه را انتخاب کرده و تمامی کلیدواژه های حول آن را برای شما نمایش می دهد .این ابزار در موتورجستجوی گوگل به صورت رایگان عرضه شده است و قادر است موقعیت جغرافیایی ایران را نیز نمایش بدهد و میزان جستجوی کاربران را نیز نمایش بدهد. علاوه بر آن می توانید از keyword planner گوگل نیز استفاده کنید.

 2. تحلیل رقبا

  در زمینه تحلیل رقبا نیز باید به این نکته توجه کنید اگر بتوانید کلیدواژه های هدف رقبای خود را استخراج کنید به نوع تحقیق کلیدواژه ای نیز کرده اید و از این رو قادر خواهد بود که فهرستی از کلیدواژه های مهم داشته باشید و راه های مناسبی برای اینکه به درستی به موضوع هدف خود برسید. یکسری از ابزارهای پولی و گران هستند که این امکان را برای شما فراهم می آورند که شما بتوانید کلیدواژه های هدف یک سایت را بشناسید مانند Ahrefs و …

 3. تحلیل شکاف محتوایی

  Content Gap یا تحلیل شکاف محتوایی یکی از تاثیرگذارترین انواع تحلیل های سئو به شما می رود. بدین معنا که شما بدانید آنچه میان شما و سایت هدف شما به عنوان شکاف به شمار می رود چه محتوایی است. سایت های رقیب شما در چه زمینه هایی فعالیت می کنند و چه شکاف هایی مخصوصا محتوایی میان شما و آن ها وجود دارد. فرض بگیرید در زمینه سفارش آنلاین غذا چه شکاف هایی میان برندهایی مانند چنگال – ریحون – زودفود و غیره است .

 4. انتخاب کلیدواژه ها

  انتخاب کلیدواژه های هدف در عناوین و متون به نحوی که درشت نمایی و پیوندگذاری در آن متن رعایت شود از جمله اصول اولیه نگارش سئو محور است.  پیوند دادن به کلیدوازه های هدف یکی از ترفند های مهم است. تصور کنید شما می خواهید فروشگاه اینترنتی لباس را به قولی پروموت کنید آیا جز این است که باید در بخش وبلاگ خود به بخش فروشگاه سایت خود لینک بدهید به همین کلیدواژه ؟!

 5. رعایت اصول نگارشی سئو

  اصول نگارشی مناسب سئو به معنای رعایت استفاده از کلیدواژه هدف یا LSI و Longtails در عناصر چندگانه نگارشی است . به طور مثال شما باید بدانید که کلیدواژه مرکزی خود را باید در H1-H6 به عنوان سرمتن ها و P1 به عنوان پاراگراف اول مطلب خود حتما قرار بدهید.

 

بنابراین سئو و نوشتن در وبلاگ اصولی دارد که پست های بعدی این وبلاگ با هم آن را مرور می کنیم . در ضمن اگر فرصتی باشد از این پس سعی می کنیم شنبه ها پادکستی در زمینه سئو با کمک یکی از کارشناسان خوب و همکارانم در زمینه سئو  و دیجیتال مارکتینگ داشته باشیم .


منتشر شده

در

توسط

دیدگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *